Skip to content Skip to footer

Jak dobrać glazurę do łazienki?

Nowoczesna, elegancka łazienka jest marzeniem każdego z nas. Odpowiednio przeprowadzony remont łazienki w Bytomiu pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia, zamaskuje niedoskonałości i będzie szansą na wymianę wyposażenia na nowsze. Jedną z ważniejszych kwestii okazuje się jednak dobór odpowiedniej glazury.

Glazura w łazience

Płytki łazienkowe nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter. Podkreślają styl właściciela oraz jego preferencje odnośnie aranżacji. Trendy w ostatnich latach dynamicznie się zmieniły, dlatego glazura kładziona w łazienkach urządzanych jeszcze kilka lat temu może nie wpisywać się w nowoczesną stylistykę.

Stonowane barwy i wzory glazury będą nadawać się do niewielkiej łazienki, która ma być utrzymana w przytulnym stylu. Do takiego wnętrza idealnie nadaje się wanna, w której można zaznać relaksu. Jasna glazura może być gładka lub ze wzorami – należy ją dopasować do ogólnego wyglądu łazienki.

Nowoczesne aranżacje bardzo często wykorzystują kontrastujące barwy glazury, które mogą sprawdzić się przy wydzielaniu w łazience stref. Dzięki temu wcale nie trzeba osobno dzielić wnętrza np. tworząc wnękę na prysznic. To miejsce można oddzielić innym kolorem płytek.

Jakie płytki wybrać?

Remont łazienki w Bytomiu daje szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór płytek podłogowych. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów glazury. Najpopularniejsze są płytki ceramiczne, które występują w wielu barwach i wzorach, a jednocześnie są materiałem wytrzymałym.

Klinkier sprawdzi się w łazienkach o nietypowej, oryginalnej stylizacji. Tego typu płytki wyróżniają się nieregularnym kształtem i mnogością barw. Nie pasują one jednak do stonowanych wnętrz, w których panuje ład i harmonia.

Cotto to płytki, które wracają do łask. Mają niewielkie wymiary oraz charakterystyczną, czerwoną barwę. Cotto to płytki, które będą idealnie pasować do łazienek urządzonych w rustykalnym stylu. Mają jednak nieco porowatą powierzchnię i łatwo ulegają uszkodzeniom.

Płytki idealne do łazienki

Podczas wyboru płytek do łazienki należy zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na funkcjonalność. W łazience dobrze sprawdzi się glazura o antypoślizgowej powierzchni, która jest odporna na zarysowania. Zwracajmy uwagę również na to, by płytki były łatwe w utrzymaniu czystości.

Łazienka to miejsce narażone na stałe działanie wilgoci i podwyższonej temperatury, a także środków czyszczących. Warto więc wybierać płytki dobrej jakości, które spełnią swoją funkcję przez lata i przy okazji nie będą podatne na odbarwienia.