Skip to content Skip to footer

Profesjonalne domki narzędziowe drewniane – o czym nie można zapominać?

Profesjonalne domki narzędziowe drewniane są bardzo przydatne nie tylko na działce, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które planują kupić nowy domek narzędziowy drewniany, ale nie wiedzą, na które elementy zwrócić uwagę.

Porządna podłoga

Jak powszechnie wiadomo domki narzędziowe drewniane mogą posiadać różne konstrukcje i rozwiązania technologiczne, dlatego też warto dokładnie zapoznać się nie tylko z ich zaletami, ale również największymi wadami. Do wyboru są domki z podłogą, jak i również domki, które są jej całkowicie pozbawione.

W domkach drewnianych za podłogę trzeba najczęściej dodatkowo dopłacić. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że domki drewniane i metalowe należy ustawiać zawsze na odpowiednio przygotowanym podłożu. Dobrze sprawdzi się tutaj na przykład kostka albo ażurów betonowy. Nieco droższym rozwiązaniem jest oczywiście wykonanie fundamentu.

Niezawodne orynnowanie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale orynnowanie jest niesłychanie ważnym elementem i to nie tylko w przypadku domków z dużą powierzchnią dachu. Źle odprowadzona woda może powodować kałuże i zagłębienia w najmniej spodziewanym miejscu. Woda, jak łatwo się domyślić, może również podciekać pod domek drewniany, dlatego też warto postawić na porządne domki narzędziowe drewniane z systemem rynnowym.

Ciekawym pomysłem jest również zbieranie wody opadowej i magazynowanie jej w beczkach. Wodę tego typu można w niedalekiej przyszłości wykorzystać na przykład do podlewania ogrodu. Dodatkowe orynnowanie to wydatek około 500 zł, dlatego też nie warto oszczędzać na tego typu elemencie.

Profesjonalna wentylacja

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że porządne domki narzędziowe drewniane powinny posiadać również sprawną wentylację. Na element ten powinny zwrócić przede wszystkim uwagę te osoby, które mają domek narzędziowy drewniany bez uchylnych okien.

W domkach drewnianych przechowywane są bardzo często paliwa, nawozy i różnorodne środki chemiczne, które niestety wydzielają nieprzyjemny zapach. Aby pozbyć się toksycznych zapachów, niezbędna jest oczywiście wentylacja. Osoby, które nie wiedzą jaki system wentylacji wybrać, powinny skorzystać z fachowego doradztwa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw