Skip to content Skip to footer

Jak wybrać idealny stołek kuchenny?

Meble w kuchni muszą być funkcjonalne i jednocześnie dekoracyjne. Z jednej strony muszą elegancko się prezentować, z drugiej strony ich praktyczna funkcja jest niezmiernie ważna. Czy taboret kuchenny nadal jest meblem, który jest niezbędny w kuchni?

Taboret czy krzesło?

Co wybrać – taboret czy krzesło? Jest to dylemat, przed którym stajemy urządzając kuchnię. Z jednej strony poszukujemy siedziska wygodnego, ale bardzo często musimy również pamiętać, ze musi być ono niewielkie, gdyż kuchnie w naszych mieszkaniach nie zawsze są takich rozmiarów, o jakich byśmy marzyli.

Stołki do kuchni są bardzo funkcjonalne, gdyż ich małe rozmiary pozwalają na umieszczenie takiej ilości taboretów, jaka jest niezbędna. Jednoczenie wygodne siedzisko pozwala na komfortowe spędzanie czasu w kuchni. Po skończmy używaniu stołki kuchenne można ukryć pod stołem, czy w rogu kuchni.

Największą zaletą krzeseł jest oparcie, którego nie mają stołki kuchenne. Niestety rozmiary krzeseł są dużo większe niż stołków do kuchni. Dla wielu osób ma to decydujące znaczenie. Warto jednak pamiętać o krzesłach składanych, które można powiesić na ścianie czy ustawić pod ścianą, najlepiej za meblami.

Nowoczesny wygląd

Stołki do kuchni od zawsze funkcjonowały w naszych mieszkaniach. Trzeba również powiedzieć, ze ich wygląd nie zawsze był ciekawy. Jednak dziś stołki kuchenne wyglądają zupełnie inaczej.

Taborety kuchenne drewniane nadal mogą mieć klasyczna budowę, ale również mogą wyglądać nowocześnie i niebanalnie. Stołki kuchenne drewniane na wysokich nogach to nowoczesne siedziska, które idealnie sprawdzą się przy bufecie.

Taborety kuchenne drewniane na trzech nogach to nowoczesna wersja klasycznego krzesła, która świetnie sprawdzi się w kuchni w stylu skandynawskim. W takim pomieszczeniu warto pamiętać o białym kolorze, który jest najważniejszy w skandynawskim designie.

Stołki kuchenne w ciemnym drewnie na metalowych nogach to ciekawy pomysł do kuchni industrialnych. Plastikowe stołki do kuchni to ultra współczesne rozwiązanie, które ożywi kuchnię nowoczesną.

Stołki do kuchni nie wyglądają tak, jak pamiętamy to z przeszłości. Dziś to mebel, który jest elegancki i wysmakowany. Różnorodne wykończenie pozwala na dopasowanie krzeseł kuchennych do każdego pomieszczenia.