Skip to content Skip to footer

Jak zaaranżować niewielki balkon?

Balkon to nie tylko miejsce, gdzie można zostawić rower i wywiesić pranie. Dzięki odpowiedniej aranżacji może być miejscem, w którym można zjeść śniadanie, czy wypić wieczorną lampkę wina. Jak wybrać krzesła balkonowe na mały balkon, by były wygodne i funkcjonalne?

Małe jest piękne

Nie wszyscy mogą pochwalić się dużym balkonem, czy tarasem na którym można postawić duże, wygodne leżaki. Aranżacja małego balkonu jest może trudniejsza, ale nie jest niemożliwa.

Meblując balkon warto zainwestować w krzesła ogrodowe składane. Dzięki tej funkcji można trzymać je schowane za stolikiem, czy powiesić na ścianie. Nie są dobrym rozwiązaniem eleganckie, ale duże krzesła balkonowe z rattanu, które z poręczami, głębokim siedziskiem i wysokim oparciem przypominają fotele.

Drewniane, plastikowe czy metalowe?

Krzesła plastikowe ogrodowe są bardzo lekkie, odporne na warunki atmosferyczne oraz łatwe do utrzymania w czystości. Jest to dużą zaletą, gdy nie mamy możliwości schowania krzeseł na zimę i musimy pozostawić je na działanie śniegu oraz mrozu. Krzesła plastikowe ogrodowe mają jeszcze jedną zaletę – ich cena jest wyjątkowo przystępna.

Drewniane krzesła są eleganckie i nie wymagają dużej troski. Warto jednak zawsze po sezonie dokładnie je obejrzeć i naprawić ewentualne uszkodzenia. Ciekawym rozwiązaniem są krzesła, które mają stalową ramę, a siedzisko oraz oparcie wykonane z drewna. Metalowe krzesła ogrodowe składane również bardzo dobrze sprawdzą się na niewielkiej powierzchni. Drewniany design świetnie wpisuje się w klasyczną aranżację balkonu. W połączeniu z lampionami ustawionymi na podłodze oraz roślinami doniczkowymi stworzą elegancką i funkcjonalna przestrzeń.

Ciekawym rozwiązaniem na niewielki balkon jest umieszczenie na nim niewielkiego hamaka. Dzięki mobilnym zaczepom zawsze można go zdjąć, gdy nie jest potrzebny. Takie rozwiązanie jest niezmiernie funkcjonalne, gdy liczy się każdy metr.

Krzesła balkonowe to bardzo ważny element wystroju balkonu. Na małej przestrzeni ich prawidłowy dobór decyduje o funkcjonalności pomieszczenia. W zestawie ze składanym stolikiem, który zamontowany do barierki, czy ściany można rozkładać w razie potrzeby stworzą miejsce, w którym spędzanie czasu będzie prawdziwą przyjemnością.