Skip to content Skip to footer

Parę słów o krzesłach ogrodowych

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek ogródek bez krzesła. Choć w ofertach mebli ogrodowych dostępne są ławki, narożniki itp., krzesło, zdaje się niezagrożenie, trwa na pierwszym miejscu. Łatwo je przestawić, łatwiej zaaranżować (czyli po prostu da się ustawić w każdym kącie), a gdy jest niepotrzebne bez problemów schować.

Krzesła ogrodowe plastikowe

Krzesła plastikowe ogrodowe są dostępne w wielu modelach. Jeśli więc ktoś nie planuje dłuższych wypoczynków w ogródku, a jedynie chciałby mebel, na którym może usiąść i wypić zimny napój czy kawę, może skorzystać z krzeseł o prostej i nieskomplikowanej konstrukcji. Krzesła składane lub z możliwością układania w stos, ułatwią przechowywanie, a to z kolei wpłynie na dłuższą ich przydatność. Z kolei ktoś, kto chciałby w ogródku korzystać z kąpieli w promieniach słonecznych lub poczytać książkę, powinien zwrócić uwagę na plastikowe krzesła ogrodowe z funkcjami leżaka. Wysokie oparcie z możliwością regulowania odchyłu, poręcze i podnóżek, sprawią, że mebel będzie wygodny i funkcjonalny. Kształty krzeseł – od prostych i klasycznych po futurystyczne i fantazyjne – zadowolą każdy gust i zaspokoją każdą potrzebę aranżacji.

Plastikowe krzesła ogrodowe – kolory

Krzesła plastikowe ogrodowe dostępne są w wielu kolorach. W ogródkach można zobaczyć nie tylko klasyczną biel, ale także soczystą zieleń, słoneczną żółć, płomienną czerwień, chłodny niebieski czy czekoladowy brąz. Dzięki temu kącik wypoczynkowy w ogrodzie może być kolorowy, może się wyróżniać, rzucać w oczy. Uzyskanie takiej palety kolorów jest możliwe dzięki temu, że tworzywo sztuczne, z którego wykonywane są meble, daje się łatwo barwić.

Krzesła ogrodowe plastikowe – jak to jest z trwałością i czy krzesła trzeba chować na zimę, czy nie? Owszem, krzesła są bardzo trwałe. Znoszą duże obciążenia, kapryśne warunki pogodowe, trudno je złamać (choć nie jest to niemożliwe). Nie są jednak niezniszczalne. Pozostawienie krzeseł w ogrodzie na zimę z pewnością im się nie przysłuży. Może i nie będą wyglądać dramatycznie, ale z czasem, gdy powierzchnia mebli zacznie się ścierać, będzie coraz bardziej chropowata. W bruzdy zacznie wchodzić brud i kurz, krzesła zaczną brzydko wyglądać. Jeśli więc chcemy krzesła, które niedużo kosztują i długo służą, chowajmy je zaraz po zakończeniu sezonu ogródkowego.