Skip to content Skip to footer

Jaki mop będzie najlepszy do sprzątania?

Mop to rodzaj urządzenia sprzątającego. Myje się nim powierzchnie płaskie, ściany, głównie podłogi. Ten bardzo przydatny do sprzątania przyrząd ma różne kształty, sprząta według różnych zasad i dla każdego jest przydatny. Mopy są spotykane w każdym domu i w każdym biurze, gdyby nie one trudno ogarnąć byłoby czystość.

Jakie są rodzaje mopów?

Na rynku mamy bardzo duży wybór mopów sprzątających. Są więc mopy parowe, płaskie, obrotowe lub paskowe czy sznurkowe. Każdy z tych mopów może być przydatny w danym miejscu do sprzątania i każdy może być mopem doskonałym.Nad zakupem rodzaju mopa nigdy nikt się nie zastanawia, mop ma posprzątać i tyle. Jednak czy taki sam mop używać warto do paneli drewnianych i taki sam do kafelek? No właśnie, czy mop mopowi może być równy?

Popularne mopy na rynku

Na początek zapoznajmy się z mopem sznurkowym, który po kilku sprzątaniach staje się szary i ma pełno przyczepionych do siebie kłaczków. Jest to najtańszy rodzaj mopa, ale czy najlepszy. Ten rodzaj mopa jest mopem najpopularniejszym i najczęściej kupowanym. Końcówka do niego kosztuje kilka złotych. Jednak czy nie lepiej czasami jest zainwestować w mop droższy, który posprząta nam dom bardziej efektywnie? Najlepsze mopy na rynku sznurkowe są bawełniane. Są to mopy, które świetnie chłoną wodę, syntetyczne nie należy ich stosować do mycia paneli drewnianych i podłóg drewnianych, ponieważ wciąż są bardzo mokre, nawet po wyciśnięciu i mopy z mikrofibry, takie, które doskonale radzą sobie z kurzem i nie pozostawiają po sobie smug.

Zwrócić uwagę należy jeszcze na mopy płaskie, które coraz częściej zastępują mopy paskowe. Na rynku mamy mopy płaskie prostokątne i mopy płaskie trójkątne. Ten rodzaj mopa doskonale radzi sobie z brudem i kurzem i nie pozostawia żadnych smug.

Mop obrotowy to mop sprzedawany w komplecie z wiaderkiem, w którym znajduje się specjalne urządzenie do wyciskania mopa. Korzystając z tego rodzaju mopa nie ma potrzeby dotykać jego końcówki, ponieważ można ją bez problemu poddać procesowi wirowania w wiaderku.

Inne rodzaje mopów

Na rynku można jeszcze spotkać mopy bez wirówek, mopy parowe czy gąbczaste, mopy w komplecie ze spryskiwaczem. Rodzai mopów jest wiele i każdy może dobrać odpowiedni model dla siebie. Jednak najlepsze mopy na rynku to te, których cena nie jest zbyt duża a ich możliwości z kolei są ogromne. Dzisiaj bez mopa trudno jest żyć, pomagają one sprzątać kurz i brud, docierają do trudno dostępnych miejsc i pozwalają na ciągłe utrzymanie domu w czystości.

Praktycznie każdy rodzaj mopa ma swoje wady i zalety.