Skip to content Skip to footer

Dlaczego drzwi przesuwne na wymiar w Poznaniu są świetnym rozwiązaniem?

Należy zdawać sobie sprawę, że drzwi przesuwne na wymiar w Poznaniu są nie tylko świetnym rozwiązaniem w małym pomieszczeniu, gdzie istotne znaczenie odgrywa praktycznie każdy centymetr, ale również w większym, gdzie skrzydło otwartych drzwi mogłoby utrudniać aranżację wnętrza.

Drzwi przesuwne na wymiar w Poznaniu mogą być montowane zarówno do ściany, jak i do sufitu

Warto wiedzieć, że drzwi naścienne mogą być zamontowane nie tylko i wyłącznie na ścianie murowanej, ale również gipsowo-kartonowej. Oczywiście zdecydowanie najmniej problemów będzie sprawiało zamontowanie prowadnicy na murowanej ścianie. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że bez względu na to czy jest to ściana działowa czy konstrukcyjna, zarówno nadproże, jak i ściana powinny wytrzymać ciężar zawieszonych na nich drzwi. Ściana gipsowo-kartonowa powinna być dodatkowo wzmocniona ceownikiem.

Rekomendowane jest zatem zaplanowanie zawieszenia drzwi na ścianie gipsowo-kartonowej już na etapie jej wznoszenia. W przypadku, gdy drzwi przesuwne nie będą mieć wysokości pomieszczenia, zalecane jest zamontowanie prowadnicy do sufitu. Warto zaznaczyć, że sufit nie może być podwieszony. W celu ukrycia prowadnicy świetnym rozwiązaniem może być zamontowanie listwy maskującej zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.

Dlaczego wymiary mają tak istotne znaczenie?

Warto wiedzieć, że szerokość skrzydła może wynosić o 60 do 150 cm. Wszystko powinno być uzależnione od szerokości planowanego otworu, a także uchwytu, jaki zostanie zastosowany do otwierania skrzydła. Koniecznie należy podkreślić, że w przypadku, gdy uchwyt zostanie umieszczony w płaszczyźnie skrzydła nie będzie możliwe całkowite odsunięcie go na ścianę.

Rekomendowane jest zatem, by skrzydło było o około 10 cm szersze w porównaniu do planowanego otworu. W przypadku zastosowania uchwytu znajdującego się w czole skrzydła, można bez żadnego problemu odsunąć całe skrzydło. Szerokość może być w takiej sytuacji równa szerokości planowanego otworu.

Jak otwierają się drzwi przesuwne?

Warto wiedzieć, że drzwi naścienne mogą być jednoskrzydłowe, w takiej sytuacji skrzydło drzwi przesuwnych będzie odsuwało się na jedną stronę ściany. Z kolei w przypadku drzwi dwuskrzydłowych każde ze skrzydeł będzie odsuwało się w inną stronę.

Ponadto osoby, które chciałyby mieć drzwi dwuskrzydłowe, ale miejsce na odsunięcie skrzydła będzie znajdowało się tylko i wyłącznie po jednej stronie, mogą podjąć decyzję o wykonaniu drzwi zasuwanych teleskopowo. Jedno ze skrzydeł będzie wtedy chowało się za drugim.