Skip to content Skip to footer

Mobilne piece ogrodowe do pizzy

Mobilne piece ogrodowe do pizzy są doskonałym wyborem dla tych osób, które poszukują ciekawej alternatywy dla grilla. Własnej roboty pizza smakuje wyśmienicie, dlatego też warto jak najszybciej wyposażyć się w porządny piec z prawdziwego zdarzenia.

Który piec oferuje lepszy smak pizzy?

Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie walory smakowe, powinny postawić na piece ogrodowe do pizzy na drewno. Dzięki piecom na drewno można przygotować nie tylko pyszną i chrupiącą pizzę, ale również można upiec wyśmienity chleb.

Dobrym wyborem są również gazowe piece, ale niestety ich zakup wiąże się z większym wydatkiem. Jeżeli często zapraszamy sąsiadów to warto postawić na piece dwukomorowe, dzięki którym będzie można za jednym razem przygotować dwie pizze.

Piece mobilne na indywidualne zamówienie

Profesjonalne piece ogrodowe do pizzy można kupić nie tylko w sprawdzonym sklepie, ale również można znaleźć firmę, która wykonuje je na indywidualne zamówienie. Godne uwagi są przede wszystkim te piece w których to płyta do pieczenia wykonana jest z płyt szamotowych o bardzo wysokiej twardości. Dość grube płyty charakteryzują się dużą odpornością na pękanie, dlatego też mogą służyć nawet kilka lat.

Godne polecenia są piece ogrodowe do pizzy wykonane z cegieł szamotowych albo klinowych o dość dużej twardości. Jeżeli chodzi o izolację, to powinna być ona wykonana z włókna ceramicznego albo specjalnej folii aluminiowej. Porządna izolacja zapewni długotrwałe ciepło wewnątrz pieca, dzięki czemu pizza będzie zawsze gorąca.

Mobilny piec opalany drewnem – czy warto?

Mobilny piec ogrodowy opalany drewnem prezentuje się naprawę bardzo okazale, dlatego też może okazać się najlepszą dekoracją ogrodu. Wysokiej jakości piec można kupić już od 1500 zł. Warto jednak rozejrzeć się nieco na rynku i poszukać naprawdę oryginalnego modelu.

Sporą zaletą pieców mobilnych jest to, że po sezonie letnim można je bez żadnego większego problemu schować w bezpieczne miejsce. W ten sposób nie ma nawet najmniejszego ryzyka, że piec zostanie zniszczony z powodu niekorzystnych warunków pogodowych i niskiej temperatury. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby samodzielnie wykonać oryginalny piec ogrodowy do pizzy, dzięki któremu będzie można zaskoczyć swoich sąsiadów.

Ogrodowe piece do pizzy dostępne są w ofercie Lofra.pl