Skip to content Skip to footer

Jakie pokrycie kołdry wybrać?

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane kołdry antyalergiczne. Różnią się one między innymi rodzajem pokrycia. Dlatego warto wiedzieć, na co się zdecydować podczas zakupu tego rodzaju produktów.

Pokrycie bawełniane

Kołdra antyalergiczna bez większych problemów może występować w pokryciu bawełnianym i będzie to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu osób. Kołdry, które posiadają pokrycia bawełniane są jednymi z najbardziej higienicznych przedmiotów, jakie można tylko wybrać. Warto to wziąć pod uwagę podczas zakupu najbardziej odpowiedniej dla siebie kołdry. Bawełna, która znajduje się w tego rodzaju wyrobach zazwyczaj w niezwykle skuteczny sposób wchłania wilgoć.

Pokrycie bawełniano-poliestrowe

Wśród różnych rodzajów pokryć w przedmiotach takich jak kołdry antyalergiczne można również wymienić pokrycie bawełniano-poliestrowe. Tego typu kołdra zazwyczaj ma łączone materiały. Wśród nich można wymienić przede wszystkim bawełnę, która w idealny sposób wchłania wilgoć. Oprócz tego w produkcie występuje również poliester, który jest wyjątkowo odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dlatego będzie to połączenie idealne dla wielu osób.

Pokrycie z mikrowłókien

Kołdra antyalergiczna może mieć również pokrycie z różnego rodzaju mikrowłókien. Jest to najczęściej mikrofaza lub mikrofibra, co jest niezwykle wydajne. Tego rodzaju pokrycie z całą pewnością ma szereg zalet. Przede wszystkim bardzo szybko schnie, a także jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego charakteryzuje się ono również wyjątkową miękkością podczas użytkowania, dlatego przyjemnie się śpi pod tego rodzaju kołdrą.

Pokrycie z frotte

Kolejnym rodzajem pokrycia, które można wybrać w różnego rodzaju kołdrach jest pokrycie z frotte. Tego rodzaju kołdry charakteryzują się wyjątkową wysoką chłonnością ciepła. Dlatego są bardzo chętnie wybierane przez wiele osób o różnych preferencjach. Warto również wybierać tego rodzaju produkty w szczególności podczas trwania zimy oraz innych chłodnych dni podczas trwania roku. Na pewno kołdra zapewni odpowiedni komfort termiczny każdej osobie, która będzie pod nią spała. Jest wyjątkowo ciepła i przyjemna w dotyku, dlatego warto zdecydować się na jej zakup.