Skip to content Skip to footer

Jakie wycieraczki przemysłowe wybrać?

Wysokiej klasy wycieraczki podłogowe są integralną częścią nie tylko każdego domu, ale również każdego biura i budynku użyteczności publicznej. W dużej mierze to właśnie dzięki porządnej wycieraczce możliwe jest utrzymanie podłogi w idealnym stanie.

Jaką wycieraczkę wybrać?

Aby wybrać odpowiednią wycieraczkę w pierwszej kolejności należy skupić się na swoich indywidualnych potrzebach i preferencjach. Każdy szanujący się producent wycieraczek ma w swojej ofercie sprzedażowej modele od konkretnych pomieszczeń. Jak powszechnie wiadomo wycieraczka do domu nie zawsze spisze się najlepiej na przykład w lokalu użytkowym do którego wchodzić będzie wiele osób. Przy bardzo obleganych punktach zdecydowanie lepszym wyborem będą wycieraczki przemysłowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych parametrów wycieraczek podłogowych jest oczywiście ich rozmiar. Pod uwagę należy wziąć nie tylko długość i szerokość, ale również wysokość wycieraczki. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście dokładne zmierzenie drzwi wejściowych, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie podjąć słuszną decyzję. Bardzo ważną rolę odgrywa także to, z jakiego materiału wykonana jest wycieraczka. Rzetelny producent wycieraczek powinien mieć w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko modele wykonane z włókien tekstylnych, ale również z gumy albo aluminium.

O czym należy pamiętać?

Jak powszechnie wiadomo wycieraczki podłogowe bardzo często znajdują się na zewnątrz budynku, dlatego też muszą one charakteryzować się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jak wspomniano powyżej warto zwrócić uwagę także na profil wycieraczki. W dzisiejszych czasach królują wycieraczki o profilu 12 mm albo 19 mm. Dla wielu osób ważnym parametrem może okazać się sam design wycieraczek podłogowych. Producenci oferują wiele ciekawych kształtów, wzorów i wersji kolorystycznych swoich produktów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Oryginalne wycieraczki przemysłowe najlepiej umiejętnie dopasować do koloru drzwi albo klatki schodowej. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się także niezawodne wycieraczki systemowe, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej nie można przejść obok nich obojętnie. Dobra wycieraczka to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na niej oszczędzać.