Skip to content Skip to footer

Koce dwustronne

Czy dwustronne koce są potrzebne? Oczywiście, że tak! Któż by nie chciał być w posiadaniu rzeczy, którą można wykorzystać w dwojaki sposób?

Koce dwustronne – funkcjonalność

Koc pełni zwykle funkcję ogrzewania ciała w chłodniejsze wieczory. Ale nie tylko! Koc dwustronny może być idealny do zabawy dla dzieci. Jedna strona, na przykład ta ciemniejsza, może zawsze leżeć na podłodze a na jaśniejszej czy wzorzystej zawsze się bawić. Jest to naprawdę praktyczne rozwiązanie, gdyż nigdy nie pomyli się tego, która strona ma leżeć na podłodze, a którą można się po zabawie bezpiecznie i higienicznie otulić.

Koce dwustronne to również fajne rozwiązanie podczas wystroju wnętrz. Raz można ustawić jeden kolor przewodni, innym razem zupełnie inny. A wszystko za pomocą jednego koca. Praktyczność w tym przypadku to naprawdę wielka zaleta.

Koce – na łóżko, na kanapę

Koce dwustronne idealnie sprawdzają się jako narzuty na łóżko czy kanapę. Plusem są oczywiście rozmiary, które można dobrać indywidualnie do własnego zapotrzebowania. Na łóżko małżeńskie można zarzucić koc w wymiarze 200×220 centymetrów czy nawet większe, na kanapę natomiast wystarczą koce 80×120 centymetrów czy mniejsze. Plusem takich koców jest to, że w przypadku „nieinwazyjnego zabrudzenia” (czyli takiego, który nie wymaga natychmiastowego wyprania) jest to, że w sekundę można obrócić go na drugą stronę i nadal zachować czysty wygląd łóżka czy kanapy. Jest to fajne rozwiązanie w monecie posiadania małych dzieci, które przykładowo ubrudziły kocyk czekoladą na pięć minut przed przyjściem umówionych gości.

Koce, pledy, narzuty

Ostatnimi czasy, prym wśród designu koców i narzut wiodą koce o splocie warkocza. Grube, mięsiste, przyjemne w dotyku i niezwykle nowocześnie wyglądające. Miłe dla oka, przyjemne dla ciała – niemal koce idealne. Innym, ciekawym modelem są koce pikowane, które podkreślają ekskluzywny charakter i styl wystroju. Połyskująca nitka, koraliki czy delikatne przeszycia powodują, że fotel czy kanapa od razu nabierają ciekawszego wyglądu. Na takim fotelu od razu chce się usiąść z książką i poczytać. Popularne są również pledy z polaru, które świetnie nadają się do samochodu czy do dziecięcego wózka. Zajmują mało miejsca a spełniają swoją funkcję w stu procentach.

Nieważne, jaki koc się wybierze, ważne żeby cieszyć się z drobnych rzeczy.

Koce dwustronne dostępne są w ofercie vegehome.pl.