Skip to content Skip to footer

Kołdry dla dzieci – rodzaje wypełnień

Rodzice często mają dylemat odnośnie wyboru kołdry dla dzieci. Kłopot dotyczy przede wszystkim rodzajów wypełnienia. Które z nich są dziś najpopularniejsze?

Kołdra wełniana

Jeśli chodzi o dobre kołdry dla dzieci, często polecane jest wypełnienie wełniane, które charakteryzuje się odpowiednią cyrkulacją powietrza. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że kołdra dobrze wchłania wilgoć i sprawdza się w przypadku nadmiernej potliwości, która często pojawia się u maluchów podczas snu. Tego typu wypełnienie sprawia również, że produkt jest przyjemny dla skóry, puszysty, miękki i nie ulega żadnym odkształceniom. Na dodatek, dzięki termoregulacji i wentylacji, sprawdza się przez wszystkie miesiące roku, bez względu na temperaturę otoczenia. Ponadto wełniana kołdra dla dziecka może być z powodzeniem stosowana u osób, u których stwierdzono uczulenie na roztocza. Wypełnienie takie nie jest jednak polecane alergikom źle reagującym na różne odmiany wełny.

Kołdra puchowa

Kołdra dziecięca, wewnątrz której znajduje się gęsi lub kaczy puch, to produkt w pełni naturalny. Wypełnienie gwarantuje ciepło, dlatego świetnie sprawdza się przede wszystkim w okresie zimowym. Nie oznacza to jednak, że z tego typu kołdry dla dzieci nie można korzystać w cieplejszym okresie. Puch sprawia, że całość jest lekka, przewiewna i umożliwiająca skórze swobodne oddychanie. Kołdra ta nie zawsze sprawdzi się jednak u alergików, dlatego warto dobrze zapoznać się z produktem przed jego zakupem.

Kołdra dziecięca antyalergiczna

U coraz większej liczby maluchów stwierdza się w ostatnich latach rozmaite reakcje uczuleniowe. Z tego powodu kołdra dla dziecka często wymaga odpowiedniego dostosowania do potrzeb zdrowotnych małego człowieka. Sporo rodziców decyduje się na wybór wersji antyalergicznej, która doskonale sprawdza się przy użytkownikach o nadwrażliwej skórze. Syntetyczne wypełnienia nie powodują żadnych nieprzyjemnych objawów, jak wysypka czy swędzenie. Sklepy internetowe i stacjonarne zapewniają dostęp do różnorodnych wersji takich kołder. Uznaniem klientów cieszy się m.in. wypełnienie z włókien silikonowych lub poliestrowych. Popularne są również dziecięce kołdry bambusowe, kukurydziane oraz jedwabne, które zapewniają małym alergikom nie tylko komfortowy, ale przede wszystkim zdrowy i bezpieczny sen.