Skip to content Skip to footer

Matka i czysta podłoga?

Matki świeżo po urodzeniu dziecka skupiają się głownie na budowaniu więzi i zajmowaniu się noworodkiem. Opiekę nad domem często przejmuje partner. Przychodzi jednak moment, gdy dziecko zaczyna się intensywnie poruszać i zadbanie o czystą podłogę staje się absolutnie konieczne, aby podopieczny nie zjadał kurzu, a jednocześnie miał swobodę w czworakowaniu.

Jakie urządzenie mopujące wybrać?

Dla zapracowanej matki najlepszym urządzeniem będzie to, które można obsłużyć szybko, bez większych nakładów pracy, a jednocześnie, które zapewni wysoki standard czystości z możliwie naturalnymi środkami. Najrozsądniejszymi możliwościami są, zatem mopy parowe lup spray mopy. Te pierwsze mają jednak dużą wadę, gdyż nie mogą być zastosowane do różnych powierzchni, a także często nie są wystarczające do potrzeb mieszkania z dzieckiem, które potrafi rozsmarować brud po wielkich powierzchniach. Mop parowy nie może być także połączony ze środkami czyszczącymi, zwłaszcza tymi naturalnymi, które powinny być stosowane u dziecka.

Warto w niego zainwestować do codziennej pielęgnacji. Do cięższych zabrudzeń i gruntownego porządkowania lepiej sprawdzi się spray mop. Jest to urządzenie bardzo podobne do klasycznych manualnych mopów. Wyposażone zostało jednak w pojemniczek na środek czystości i specjalny rozpryskiwacz wody zmieszanej ze środkiem czystości. Jest to duże ułatwienie dla każdej matki, ponieważ nie wymaga ciągłego namaczania i odciskania mopa w wiadrze. Co więcej równie ważne jest bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Detergenty lub naturalne środki czystości nie będą w zasięgu coraz bardziej mobilnego dziecka – warto rozważyć także ten aspekt, ponieważ dziecko ciągle się rozwija i robi coraz bardziej ciekawskie.

Środki czystości do spray mopa

Mop z atomizerem może zostać wypełniony zarówno samą wodą, jeśli podłoga wymaga tylko odświeżenia, jak i naturalnymi lub chemicznymi detergentami. Przy dziecku sugerowane jest stosowanie naturalnych środków czystości. Najlepszą będzie mieszanina octu, wody i sody oczyszczonej. Dodatek do tej mieszanki olejku eterycznego nada pomieszczeniu pięknego zapachu i zamaskuje zapach octu. Taki detergent jest nie tylko ekologicznym rozwiązaniem, ale przede wszystkim bezpiecznym dla dziecka. Jest także detergentem sporo tańszym i bardziej wydajnym od sklepowych alternatyw. Warto przejść na rozwiązania ekologiczne, gdy ma się w domu dziecko. Pozwoli to zadbać o planetę oraz zdrowie naszych milusińskich. Naturalne środki w połączeniu z mopem z atomizerem dają doskonałe rezultaty.