Skip to content Skip to footer

Sauna wewnętrzna czy sauna zewnętrzna – którą wybrać?

Coraz więcej osób marzy o tym, aby posiadać w zaciszu swojego domu saunę. Jak się okazuje takie marzenie jest jak najbardziej realne do spełnienia, a wystarczy dysponować odpowiednią ilością miejsca do tego, aby taką saunę sobie sprawić. Na rynku dostępne są zarówno sauny wewnętrzne, czyli te, które montuje się wewnątrz domu, jak i również sauny zewnętrzne, które montowane są w przydomowym ogrodzie.

Sauna wewnętrzna

Ten rodzaj sauny może być stosowany nawet w mieszkaniach, pod warunkiem oczywiście, że mamy na to dostateczną ilość miejsca. Nie musi być to duża powierzchnia, bo tak naprawdę wystarczy nawet jeden metr kwadratowy, jednak w przypadku niektórych mieszkań i taką powierzchnię trudno wygospodarować.

Nie mniej jednak sauna wewnętrzna jest bardzo łatwa w zamieszczeniu, zwłaszcza kiedy korzystamy z gotowych, ogólnodostępnych rozwiązań rynkowych. Ponadto daje możliwość skorzystania z sauny bez konieczności opuszczania domu, co stanowi naprawdę duże udogodnienie.

Sauna zewnętrzna

W przypadku sauny zewnętrznej, aby móc ją posiadać niezbędnym jest dysponowanie powierzchnią ogrodową lub sporych rozmiarów tarasem. Sauna zewnętrzna w przeciwieństwie do wewnętrznej wymaga od nas pokonania oprócz określonego dystansu z domu do sauny, również warunków pogodowych, które potrafią być naprawdę różne.

Dla osób, którym jednak niestraszne wyżej wspomniane zmiany pogodowe dostępne są zarówno sauny w pełni zabudowane w postaci domków bez okien, jak i takie, które posiadają okna. Rynek oferuje naprawdę wiele różnorodnych możliwości, w związku z czym każdy niewątpliwie znajdzie coś dla siebie.

Sauna zewnętrzna czy sauna wewnętrzna — którą wybrać?

Wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb i preferencji. Jeżeli zależy nam na tym, aby móc od ręki skorzystać z sauny np. rano przed pracą, następnie wziąć szybki prysznic i wyjść do pracy, to z całą pewnością sauna wewnętrzna sprawdzi się w naszym przypadku idealnie. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby celebrować chwile spędzone w saunie i poddawać się swoistego rodzaju rytuałom, to niewątpliwie sauna zewnętrzna będzie dla nas ciekawszą opcją.

W związku z powyższym to, jaką saunę wybierzemy, powinno być ściśle uzależnione od naszych potrzeb, preferencji, a także możliwości finansowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw