Skip to content Skip to footer

Modne żyrandole do naszych wnętrz

Wiele osób pamięta wielkie, miedziane żyrandole, które zdobiły sufity w domach naszych babć. Aktualne, wiele osób równie chętnie szuka do swoich wnętrz tego typu lampy, które są nie tylko eleganckie i stylowe, ale stanowią ozdobę pomieszczenia same w sobie. Jakie obecnie żyrandole są na topie? Jakie modele pasują do konkretnych wnętrz? Poniżej kilka, cennych wskazówek.

1. Żyrandol – do jakich pomieszczeń?

Przyjęło się, iż duże, efektowne żyrandole najczęściej wieszane są w przestrzennych salonach, gdzie domownikom zależy na gustownym efekcie. Magazyny wnętrzarskie oraz dekoratorzy wnętrz coraz częściej jednak wychodzą z inicjatywą, by wieszać żyrandole równiach w jadalniach (np. nad stołem), w kuchniach, sypialniach a nawet korytarzach. Na rynku dostępnych jest bowiem tak wiele różnorodnych modeli wykonanych w rozmaitych stylach, że z powodzeniem można znaleźć ten właściwy model do konkretnej aranżacji wnętrza.

2. Jaki żyrandol do jakiego salonu?

Jak wspomniano wyżej, klienci zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znajdą szereg modeli tego asortymentu. Żyrandole występują w różnych wielkościach, kolorach, kształtach oraz formach. Producenci prześcigają się w wymyślaniu unikatowych konstrukcji, które zachwycą ich właścicieli. I tak np. można znaleźć biały żyrandol do salonu, który wykonany jest z plastikowych lub metalowych elementów, który idealnie sprawdzi się w nowoczesnych salonach z bardzo designerskimi meblami i nowatorskimi dodatkami. Biały żyrandol do salonu może również być ozdobiony tak popularnymi ostatnio kryształami. By nie odbiegać od takiej formy oświetlenia, klienci chętnie dobierają w podobnym wzorze żyrandola – lampy sufitowe białe. Takie lampy sufitowe białe świetnie będą współgrać z żyrandolem, gdy zawieszone będą w pomieszczeniach obok – np. w kuchni, w jadalni, w pokoju dziecięcym lub w pokojach gościnnych.

3. Żyrandol cena

Żyrandol cena może okazać się w tym przypadku niezwykle zaskakująca. Modne, nowoczesne i stylowe żyrandole można dostać w sklepach budowlanych oraz w sklepach internetowych w przedziale cenowym od 200 do 1000 zł. Niektóre modele, bardziej efektowne jak np. wielkie żyrandole kryształowe, które wykonane są przez znanych projektantów oświetlenia – występują w cenie od 5000 zł do nawet 10000 zł. Taki okazały dodatek będzie niewątpliwie jedną z głównych atrakcji naszego domu.