Skip to content Skip to footer

Krzesła barowe nie tylko w barach

Krzesła barowe zazwyczaj widzimy, jak sama nazwa wskazuje, w barach. Obecnie jednak coraz częściej decydujemy się na to, żeby użyć ich w aranżacji naszego domu. Zazwyczaj stawiamy je przy barkach, aneksach lub wyspach kuchennych. Stołki barowe stanowią nie tylko wygodne miejsce do siedzenia, ale też świetny element dekoracyjny.

Jak wybrać stołek barowy?

Podstawowa zasada jest taka, że różnica pomiędzy stołkiem barowym, a blatem powinna wynosić około 30 centymetrów. Dzięki temu będzie nam wygodnie. Dlatego zamiast wybierać krzesła barowe w ciemno, powinniśmy najpierw dokonać szczegółowych pomiarów naszego barku lub wyspy kuchennej. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że siedzenie na takich hokerach będzie bardzo komfortowe.

Metalowe hokery – hit we wnętrzarskich trendach

Obecnie bardzo modne są stołki wykonane z metalu. Nadają one mieszkaniu bardzo ciekawy, industrialny wygląd, który obecnie jest w trendach. Co więcej, fakt, że taki stołek barowy wykonany jest z metalu sprawia, że jest on bardzo trwały i będzie mógł posłużyć nam przez wiele lat. Tego rodzaju meble oczywiście nie sprawdzą się we wszystkich wnętrzach, ale jeśli nasze mieszkanie jest w stylu nowoczesnym, z pewnością powinniśmy zastanowić się nad zakupem takich stołków barowych. W bardziej tradycyjnych wnętrzach lepiej sprawdzi się stołek barowy wykonany z drewna.

Rozdziel przestrzeń

Obecnie wiele mieszkań ma kuchnię otwartą na salon. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie rozdzielenie tych dwóch przestrzeni. Świetnym wyjściem będzie wyspa kuchenna za stołkami barowymi. Dzięki temu będziemy mieli wyraźny podział między dwoma pokojami, który nie będzie sprawiał, że nasze mieszkanie będzie wydawać się mniejsze. To świetne rozwiązanie w momencie, kiedy dysponujemy niewielką przestrzenią. Stołki barowe mogą tutaj stanowić świetną dekorację, jeśli dopasujemy je do naszego wystroju. Mogą one pasować do reszty mebli lub stanowić element kontrastujący do pozostałych elementów wnętrza.

Krzesła barowe to meble, które powoli zaczynają wychodzić z barów i przestrzeni publicznych i pojawiają się w naszych mieszkaniach. I to bardzo dobrze! Stanowią one nie tylko świetne miejsce do siedzenia, które pozwoli nam zaoszczędzić trochę przestrzeni, ale też element dekoracyjny, który będzie w stanie zbudować niepowtarzalny klimat w naszym mieszkaniu.