Skip to content Skip to footer

Profesjonalne wózki do sprzątania dla serwisów

Jednym z najbardziej podstawowych narzędzi, w jakie wyposażone muszą być ekipy sprzątające są różnego rodzaju wózki do sprzątania. Takie wózki pozwalają na wygodne i bezpieczne przewożenie niezbędnych w pracy narzędzi i środków czystości. Dzięki nim praca jest szybsza, lepiej zorganizowana, a ilość wykonujących ją pracowników może być mniejsza.

Uniwersalne wózki dla serwisów sprzątających

Wózki do sprzątania to narzędzie absolutnie podstawowe, bez którego nie może obyć się żadna ekipa sprzątająca, a które znacznie ułatwia pracę przy sprzątaniu. Podstawowym zadaniem takich wózków jest możliwie największe ułatwienie transportu używanych do sprzątania urządzeń, zwłaszcza tych nieco cięższych. Do podstawowego wyposażenia wózków należą zazwyczaj przynajmniej dwa wiadra na wodę, wyciskarki do mopów, a także pojemniki na odpady.

Wózki tego rodzaju służą również do transportu, a także przechowywania (kiedy nie są akurat używane) innych narzędzi i środków czystości. Wyposażone są więc w uchwyty, na których można w wygodny i bezpieczny sposób umieścić mopy, czy miotły. Wyposażone są również w odpowiednie przestrzenie do przechowywanie drobnych narzędzi używanych przez serwisy sprzątające.

Wózki przeznaczone do pracy w hotelach

Konstrukcja wózków do sprzątania stosowanych w hotelach różni się nieco od konstrukcji wózków uniwersalnych. Wiąże się to ze specyfiką pracy w tego typu miejscach, a co za tym idzie również konkretnymi wymaganiami, jakie stawia się serwisom sprzątającym. Jednym z nich jest na przykład konieczność skompresowania wózków w taki sposób, aby przy jak najmniejszej zajmowanej powierzchni mogły przewozić maksymalną liczbę rzeczy.

Praca w hotelu wiąże się również z obecnością gości w momencie kiedy jest wykonywana. Wózki powinny być więc jak najbardziej dyskretne i estetyczne. Stosuje się więc w nich specjalne osłony, czy zasłonki, dzięki którym zawartość wózka jest na czas transportu ukryta. Wyposażane są również w zamykane szczelnie pojemniki na odpady, dzięki czemu nieprzyjemne zapachu nie są odczuwalne dla gości hotelu.

Wózki o specjalnym zastosowaniu

Do wózków o specjalnym zastosowaniu należą między innymi antybakteryjne systemy, które umożliwiają pracę w miejscach o zwiększonych potrzebach pod względem higieny. Należą tutaj na przykład różnego rodzaju placówki medyczne i weterynaryjne. Wózki takie stosuje się również w placówkach opiekuńczych, jak żłobki, czy przedszkola.

Wózki przystosowane do pracy w takich miejscach wyposażone są zazwyczaj w szczelnie zamykane i bezpieczne pojemniki na odpady różnego rodzaju, w tym również odpady potencjalnie niebezpieczne. Obudowa wózków skonstruowana jest zazwyczaj w sposób umożliwiające pracę z zachowaniem podwyższonego standardu higieny.