Skip to content Skip to footer

Prosty sposób na oszczędzanie podczas remontu

Kupno mieszkania bywa bardzo przejmującym wydarzeniem w życiu każdego. Jest to wydarzenia dość stresujące, ponieważ najczęściej łączy się z kredytem oraz dużymi nakładami finansowymi. Prócz samego zakupu mieszkania, często trzeba go wyremontować oraz zakupić sprzęt AGD i meble. W jaki sposób szukać oszczędności podczas remontu?

Mieszkanie z rynku wtórnego?

Jak wiadomo, ceny mieszkań deweloperskich powoli sięgają zenitu, jednak jest jeszcze trochę miejsca na wzrost cen. Z tego powodu, cena za średnie mieszkanie w centrum miasta, często osiąga cenę domu na obrzeżach. Trzeba jednak pamiętać, że życie w mieście jest wygodne oraz dostarcza wielu atrakcji.

Chcąc za wszelką cenę mieszkać w centrum miasta, warto sprawdzić oferowane mieszkania socjalne lub z rynku wtórnego. Jakość takich mieszkań często jest gorsza niż deweloperskich, jednak ma to duże odzwierciedlenie w cenie. Takie mieszkania są dużo tańsze, a każdy kto wie jak kłaść tapetę może je sobie odświeżyć.

Remont?

Jest to kolejny krok. Szukając mieszkań do odświeżenia można zaoszczędzić na cenie samej nieruchomości. Jednakże mieszkania tego typu wymagają odświeżenia, a co za tym idzie nie obejdzie się bez pracy własnej. Sam remont nie jest bardzo trudnym zadaniem, jednak jest to długotrwały i czasem ciężki proces. Trzeba przygotować się na kilka tygodniu brudu oraz kolejne tygodnie sprzątania. Chcąc mieć pewność, że wszystko zrobimy zgodnie ze sztuką, warto przejrzeć filmy instruktażowe, na przykład o tym jak kłaść tapetę.

Jak tanio kupić meble i sprzęt AGD?

Jest to kolejne wyzwanie na drodze poszukiwania oszczędności podczas kupowania mieszkania. Jeżeli dana nieruchomość nie posiada żadnych akcesoriów AGD lub mebli, trzeba pomyśleć w jaki tani sposób można je dostać. Bardzo dobrym rozwiązaniem są outlety oraz portale aukcyjne. Używane akcesoria AGD są dużo tańsze, a bardzo często mogą pracować jeszcze przez długi czas.

W przypadku mebli, warto przejrzeć ogłoszenia, gdyż wiele osób oddaje starsze meble za darmo. Wkładając trochę wysiłku można odświeżyć meble samemu, nadając im blask i tchnąć w nie nowe życie. Tym bardziej, iż internet obfituje w różnego rodzaju poradniki w jaki sposób uporać się ze starymi meblami.

Jak widać, pomysłów na oszczędności jest dość dużo. Trzeba jednak wiedzieć, iż najczęściej łączą się one z tym, że część prac trzeba zrobić samemu. Wiedząc w jaki sposób kłaść tapetę czy jak odświeżyć fotel i szafę, można zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy i mieć satysfakcję, że zrobiło się coś samodzielnie.