Skip to content Skip to footer

Jakie zalety mają drewniane drzwi tarasowe przesuwne?

Drewniane drzwi tarasowe przesuwne doskonale łączą przestrzeń mieszkalną i ogrodową, dlatego też warto postawić na sprawdzone produkty. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które chcą optycznie powiększyć swoje wnętrze.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Wybierając drzwi tarasowe przesuwne warto zwracać uwagę nie tylko na ich walory estetyczne, ale również na ergonomię i funkcjonalność. Drzwi tarasowe z drewna, mogą mieć szerokość nawet do 5 metrów. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że dzięki nim można przeszklić nawet całą ścianę. Po tego typu rozwiązanie powinny sięgnąć właśnie te osoby, które chcą zyskać duże poczucie swobody i otworzyć swoje pomieszczenie na przepiękne widoki za oknem.

Wygoda i komfort użytkowania

Drewniane drzwi przesuwne tarasowe przesuwają się bardzo lekko na solidnych prowadnicach, dzięki czemu otwieranie i zamykanie nie stanowi żadnego problemu. Przy użyciu niewielkiej siły nawet małe dzieci i starsze osoby poradzą sobie z tym zadaniem. Warto wspomnieć o tym, że skrzydło ruchome, przesuwa się równolegle do ściany, a nie do wnętrza pomieszczenia, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Dzięki drzwiom przesuwnym projektanci mają zdecydowanie więcej możliwości aranżacyjnych.

Kwestie bezpieczeństwa i termoizolacji

Oryginalne drzwi tarasowe przesuwne są nie tylko bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu, ale również bardzo bezpieczne. Godne polecenia są przede wszystkim modele z niskim progiem. Dzięki połączeniu salonu z tarasem lub balkonem zdecydowanie łatwiej jest wykonywać codzienne czynności nie tylko osobom starszym, ale również osobom niepełnosprawnym. Sporą zaletą dobrego progu tarasowego jest również niezawodna termoizolacja. Wynika to oczywiście z umiejętnego oddzielenia strony wewnętrznej od zewnętrznej. W dużej mierze to właśnie dzięki temu nietypowemu rozwiązaniu możliwe jest wyeliminowanie problemu z wychłodzeniem się drzwi od strony wewnętrznej. Najlepszym wyborem są drzwi z przeszkleniem trzyszybowym, które znacząco obniżają zużycie energii i co najważniejsze zmniejszają koszty eksploatacji. Nowocześni producenci stolarki okiennej i drzwiowej coraz częściej sięgają po zaawansowaną automatykę, dzięki której można otwierać i zamykać drzwi za pomocą pilota.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm