Skip to content Skip to footer

Oryginalne kołdry antyalergiczne – kompendium wiedzy

Alergie niestety są problemem coraz większej grupy ludzi, dlatego też producenci coraz częściej oferują kołdry antyalergiczne. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że alergie dotyczą nawet co trzecią osobę na świecie.

Czym tak naprawdę są antyalergiczne kołdry?

Kołdry, poduszki i różnego typu tekstylia są niestety idealnym miejscem dla rozwoju roztoczy. Dla ludzi najbardziej niebezpieczne są oczywiście odchody, które w swoim składzie zawierają silne alergeny. Co prawda nie da się w 100% uniknąć roztoczy w naszym otoczeniu. Na szczęście dzięki niektórym kołdrom można ograniczyć zdolność do ich rozmnażania. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy szanujący się producent oferuje nowoczesne kołdry antyalergiczne i antyroztoczowe. Kołdra tego typu jest bardzo lekka, wytrzymała i co najważniejsze nawet po wielu latach użytkowania spełniać będzie swoje podstawowe zadania.

Z jakich materiałów produkowane są kołdry antyalergiczne?

Dobra kołdra antyalergiczna najczęściej wypełniona jest włóknami poliestrowymi albo specjalnymi włóknami poliestrowo-silikonowymi. Wielu producentów dodaje także niewielkie dodatki bambusa, które mogą pochwalić się doskonałymi właściwościami antystatycznymi. Ciekawą propozycją mogą okazać się także kołdry puchowe. Najlepsze jakościowo są kołdry z puchem gęsim. Antyalergiczne kołdry mogą być także pokryte naturalną bawełną. W ostatnim czasie jest duży boom na tkaniny AllerGuard, które skutecznie zapobiegają przedostawaniu się roztoczy i kurzu domowego.

Szeroka i różnorodna oferta

Pościel dla alergików dostępna jest zarówno w opcji letniej, jak i również w opcji zimowej. Na półkach dostępne są także kołdry całoroczne, które zapewniają optymalną cyrkulację powietrza przez cały rok. Wysokiej klasy tkaniny regulują poziom wilgotności, dzięki czemu można znacząco ograniczyć rozwój oraz gromadzenie się szkodliwych drobnoustrojów. Wybierając kołdry antyalergiczne w pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za produktami, które posiadają odpowiednie certyfikatami. W dużej mierze to właśnie atesty obok pozytywnych referencji użytkowników są najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania. Najlepiej inwestować w oryginalne kołdry od renomowanych producentów.