Skip to content Skip to footer

Rodzaje drzwi tarasowych przesuwnych

We współczesnych czasach drzwi tarasowe przesuwne stanowią serce każdego w pełni nowoczesnego salonu. Otwierają one przestrzeń, rozświetlają wnętrze oraz gwarantują domownikom wygodę podczas wyjścia na taras. Podczas zakupu warto wybrać takie drzwi, które to będą praktyczne, odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz bezpieczne.

Rodzaje drzwi tarasowych przesuwnych

Dziś praktyczne oraz funkcjonale drzwi tarasowe stanowią niemalże nieodłączny element każdego nowoczesnego budynku mieszkalnego. Dzięki nim każdy domownik może w szybki i sprawny sposób wyjść na taras, by móc delektować się świeżym powietrzem.

Wybór drzwi tarasowych przesuwnych na rynku budowlanym jest niezwykle szeroki. Poszczególne modele znajdujące się w sprzedaży można podzielić miedzy innymi pod względem materiału, z którego to zostały wykonane.

Wśród wielu z nich można wymienić drzwi tarasowe drewniane, aluminiowe, drewniano-aluminiowe oraz PCV. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą właściwościami oraz ceną.

Drzwi tarasowe przesuwne wykonane z PCV

Wśród wielu oferowanych drzwi ogromną popularnością na rynku budowlanym cieszą się drzwi przesuwne z PCV, które to należą do najtańszych produktów. Ich istotną zaletą jest to, że można je w łatwy sposób utrzymać w należytej czystości.

Wybór tego typu drzwi tarasowych jest ogromny. Niezwykle bogate wzornictwo pozwala na to, aby bez problemu dopasować je do różnorodnych, drewnopodobnych oklein. Niestety drzwi wykonane z PCV są mniej odporne na niekorzystne czynniki mechaniczne od drzwi aluminiowych czy też drewniano-aluminiowych.

Zróżnicowane ceny drzwi tarasowych przesuwnych

Cenny poszczególnych modeli drzwi są bardzo zróżnicowane. Z reguły bywa tak, że najtańsze są są drzwi panoramiczne wykonane z PCV, natomiast najdroższe są drzwi balkonowe wyposażone w aluminiową ramę. Większość oferowanych modeli bez problemu pasuje do typowych projektów poszczególnych domów mieszkalnych. Niemniej dziś producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów i w razie potrzeby są nastawieni na realizację indywidualnych zamówień.

Podczas wyboru drzwi tarasowych trzeba zawsze mieć na uwadze fakt, że jest to inwestycja na długie lata. W związku z tym nigdy nie warto wybierać jak najbardziej okrojonej wersji, która to pozwala znacznie zaoszczędzić, bowiem takie drzwi mogą okazać się nie najlepszym rozwiązaniem.

Dziś na rynku nie brakuje drzwi wyposażonych w praktyczne systemy antywłamaniowe, blokady, mikro – wentylację czy też takich, które posiadają wysoką termoizolację szyb. Wybór dobrych drzwi tarasowych potrafi sprawić,, że posłużą one niezawodnie przez szereg długich lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.