Skip to content Skip to footer

Wycieraczki do domu

Dobrze dobrana wycieraczka zewnętrzna pomaga nam przede wszystkim utrzymać porządek w naszym domu. Jednocześnie najlepiej jest, aby wycieraczka swoją estetyką dodawała uroku naszemu domu. Wycieraczki zewnętrzne mają dość sporą powierzchnię, co warto wykorzystać. Estetyczna wycieraczka zewnętrzna, z pewnością może być dobrą ozdobą.

Zewnętrzne wycieraczki do domu oraz innych zastosowań – rodzaje

Wybierając wycieraczki do domu, biura lub przeznaczone do jeszcze innego rodzaju obiektów, bardzo rzadko zastanawiamy się, czy np. wycieraczka z danego materiału, będzie się sprawdzać lepiej niż inna. Dla większości z nas wycieraczka to po prostu wycieraczka i nie ma sensu się nad nią wiele zastanawiać. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to zawsze dobre podejście.

Wycieraczki dzielimy na dwa główne rodzaje. Pierwszym są wycieraczki obiektowe. Zaliczamy do nich wycieraczki metalowe (stalowe oraz aluminiowe) z osadnikiem lub bez oraz wysokie wycieraczki gumowe. Sprawdzają się one zawsze dobrze w miejscach, w których mamy duży ruch, są wytrzymałe i niestety bardzo często mało estetyczne. Ich wygląd kojarzy się bardziej z zastosowaniem przemysłowym niż domowym.

Wycieraczki zewnętrzne do zastosowań domowych są drugą grupą wycieraczek. W tej kategorii mamy do czynienia ze zdecydowanie większą różnorodnością. Na wycieraczki domowe wykorzystywane są przeróżne materiały, jak również ich stylizacja jest bardzo rozmaita. W przypadku designu nasz wybór jest uzależniony od preferencji, natomiast wycieraczki zewnętrzne w zależności od materiału będą mieć unikatowe cechy.

Wycieraczki zewnętrzne – materiały

Wycieraczki kokosowe, są obecnie coraz bardziej popularne. Charakteryzują się grubym splotem i szorstkimi włóknami. Dzięki temu wycieraczka pozwala na skuteczne wychwytywanie nawet bardzo drobnego brudu. Jedną z wad wycieraczek kokosowych jest dość szybkie ich zużywanie. Zaletą oprócz skuteczności jest ekologiczny materiał, z jakiego jest wykonana.

Wycieraczki gumowe, są bardzo wytrzymałe. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają ochoty zbyt często ich wymieniać. Cechują się wysoką odpornością na wilgoć i łatwością sprzątania. Wystarczy wytrzepać taką wycieraczkę z nagromadzonego brudu.

Wycieraczki z tworzyw sztucznych są niezwykle popularne. Jeśli uda nam się kupić wycieraczkę plastikową z dobrego materiału, będziemy się cieszyć długo bardzo funkcjonalnym elementem wyposażenia. Niestety bardzo często (szczególnie w najtańszych egzemplarzach), są problemy z wytrzymałością tworzywa.