Skip to content Skip to footer

Srebro nie tylko na wampiry

Metale szlachetne to metale z grupy miedziowców, czyli złoto, srebro i czasem również i rtęć oraz platynowców, gdzie przedstawicielem jest dobrze wszystkim znana platyna. Najczęściej, a to ze względu na swoją cenę, kupowane jest srebro.

Metale szlachetne ceny srebra i złota

Ceny wyrobów jubilerskich ze srebra i złota znacznie się różnią. Zależy to od wzoru kolczyków, czy też pierścionka. Od tego, czy zawiera kamień szlachetny, półszlachetny czy też barwione, pięknie obrobione szkiełko imitujące klejnot. Metale szlachetne ceny mają bardzo różne, ponieważ to również firma, w której produkt został wykonany. Czym bardziej prestiżowy producent, tym cena jest oczywiście wyższa.

Złoto i srebro cena złomu

Często ludzie z różnych prywatnych powodów decydują się na sprzedanie rzeczy złotych lub srebrnych, które do nich należą. Zbyt pochopna sprzedasz kruszcu wiąże się jednak z otrzymaniem za niego naprawdę czasem niewielki kwoty. Za gram złota otrzyma się około 30-95zł w zależności od jego próby. Za gram srebra jedynie około 1zł… Srebro cena złomu – nie warto nawet wchodzić do skupu w celu sprzedaży srebrnej biżuterii. Lepszym pomysłem będzie przetopienie jej i stworzenie wybranego rodzaju biżuterii zupełnie na nowo, a dzięki temu zyska się świetną pamiątkę i wyjątkowy przedmiot.

Metale szlachetne zastosowanie srebra

Metale szlachetne zastosowanie mają różne, ale srebro ma z nich największe zastosowanie w przemyśle. Aż ponad 60% popytu na srebro to jego przemysłowe wykorzystanie. W pozostałe 40% wpisują się monety, sztabki, biżuteria i stołowe srebro.

Srebro nie rdzewieje, ma wysokie właściwości antyseptyczna, dużą przewodność elektryczną i termiczną oraz ma wysoki poziom odbijania światła.

Wykorzystanie w elektronice jest bardzo powszechne. W każdym włączniku, czy też urządzeniu samochodowym na sto procent znajdzie się sporo srebra. Używanie go do tworzenia przewodników to podstawa wykonania dobrego sprzętu. Jeśli chodzi o lutowanie srebrem to połączenia nim wykonane są wysokiej jakości – szczelne i odporne na korozję.

Wykorzystanie w medycynie jest dosyć oczywiste ze względu na właściwości powłoki srebra, która pochłania tlen i nie pozwala bakteriom na oddychanie powodując ich natychmiastową śmierć. Powłoka srebrna na narzędziach medycznych jest gwarancją antybakteryjności.