Skip to content Skip to footer

W jakich sytuacjach warto kupować tanie meble?

Niektórzy ludzie wzbraniają się przed zakupem tanich mebli. Uważają je za gorsze jakościowo od tych z górnej półki cenowej. Nie jest to jednak prawda. Sytuacja nie jest biało-czarna. Ma wiele światłocieni. Są sytuacje, w których kupowanie tanich foteli i krzeseł jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Jakie to sytuacje?

Niezdecydowanie

Nie zawsze urządzając wnętrze od razu pojawia się pomysł na jego projekt. Zdarza się, że meble potrzebne są natychmiast, a plan aranżacji dopiero zostanie stworzony. Dobrze jest wtedy postawić na tanie fotele lub tanie krzesła. Jeśli nie będą one pasowały do nowej koncepcji wystroju to trafią na śmietnik lub na portal z ogłoszeniami lokalnymi. Ich odsprzedaż nie będzie trudna i nie będzie wiązała się z dużą startą. Na tanie stoły i krzesła zawsze znajdą się chętni, więc znalezienie kupca nie powinno stanowić problemu. Sporą część zainwestowanych pieniędzy można w ten sposób odzyskać.

Dzieci i zwierzęta

Wiele osób ma w domu zwierzęta lub małe dzieci. Łączy je to, że przydarzają się im wypadki. Lepiej, więc nie mieć w mieszkaniu zbyt kosztownych mebli. Lepszym wyborem będą tanie fotele, których nie będzie żal, jeśli wyleje się na ich tapicerkę marchewkowy soczek. Lepiej też kupić tanie krzesła, których nie będzie żal, jeśli zostaną potraktowane jako psi gryzak. Takie rzeczy po prostu się zdarzają. Mimo dobrych chęci ciężko jest ich uniknąć. Można za to pracować nad tym, by straty były jak najmniejsze. Na drogie meble przyjdzie pora, gdy dzieci będą już duże, a zwierzaki odchowane i nauczone czystości.

Częste przeprowadzki

Jeśli wiesz, że w danym mieszkaniu spędzisz tylko kilka miesięcy, to nie ma sensu żebyś inwestował kroci w wyposażenie mieszkania. Kup tanie stoły i krzesła i ciesz się życiem. W momencie, w którym przyjdzie moment przeprowadzki nie będziesz musiał się nimi zamartwiać, ani myśleć o tym jak je przewieźć. Jeśli często się przeprowadzasz, to na pewno docenisz fakt, że nie musisz ze sobą taszczyć mebli. Kiedy przestaną być potrzebne, to po prostu je odsprzedasz lub zostawisz dla następnych lokatorów. Taka praktyka jest często stosowana przez biznesmenów, którzy w interesach spędzają po kilka miesięcy w różnych miejscach. Wybiera ją też sporo studentów, a nawet pracowników czasowych. W ich sytuacji to jedyne rozsądne rozwiązanie.