Skip to content Skip to footer

Designerskie oświetlenie sufitów – oczka, ledy, halogeny

Wybór opraw oświetleniowych dla każdego jest indywidualnym podejściem do wykończenia wnętrza. Niektórzy wolą przy sufitach plafony, inni żyrandole, a jeszcze inni inwestują w boczne, pośrednie oświetlenie pomieszczeń, jak również w lampki wolnostojące. Jednak górne oświetlenie, czyli bezpośrednie bardzo często odgrywa na tyle znaczącą rolę, także mimo wszystko, warto się zastanowić nad tym, czy nie warto w przepiękny sposób zadbać o nie w domu lub w firmie.

Nowoczesne oczka sufitowe to hit ostatnich lat. Producenci dają możliwość doboru niezwykle różnych opraw oświetleniowych, jakie bez trudu mogą się wpisać w wiele wnętrz, zarówno mieszkalnych, jak i przedsiębiorczych. Zarówno w formie ozdób, dekoracji wnętrz, jak również klasycznych form wykorzystania oświetlenia wnętrza. Oczka sufitowe montowane są w różnych pomieszczeniach, w tym w:
– łazienkach,
– kuchniach
– salonach,
– pokojach dziecięcych,
– biurach,
– sypialniach,
– przedpokojach,
– holach.

Jak widzimy niema zbyt wielkich ograniczeń w związku z wykorzystaniem oczek sufitowych, w tym opraw takich jak lampy halogenowe. Wręcz przeciwnie oczka sufitowe można zastosować bez trudu praktycznie wszędzie, dla wygody, funkcjonalności i oczekiwanego efektu.

Lampy halogenowe a sufity

Ściany, podłogi i sufity, to elementy tworzące pomieszczenia, w których możemy stworzyć klimat, który nam odpowiada, zarówno poprzez wykorzystanie mebli, dodatków, ozdób, dywanów, materiałów wykończeniowych, ale i produktów tj. lampy halogenowe. Za pomocą światła możemy zmienić nawet najciemniejsze, ponure wnętrze w bardziej efektowne, przyjazne oraz niezwykle klimatyczne. Zabawa światłem jest wyśmienitym pomysłem dla tych osób, które lubią otaczać się ciepłymi barwami światła, jak również różnymi rodzajami opraw w jednym wnętrzu.

Dominujące oświetlenie w pomieszczeniach a oprawy w formie oczek sufitowych

Dla osób inwestujących w kinkiety, lampy podłogowe, może okazać się dobrym wyborem oświetlenie sufitowe w formie halogenów, w tym oczek sufitowych. Halogeny sufitowe led to wybór dla bardziej nowoczesnych, otwartych na zmiany i eksperymenty projektantów. Halogeny sufitowe led są bardzo interesującym i niestandardowym rozwiązaniem. Mogą sprawdzić się w minimalistycznych, nowoczesnych, bardziej kreatywnie urządzonych wnętrzach mieszkalnych i firmowych – reprezentacyjnych.