Skip to content Skip to footer

Zarządzanie oświetleniem – stary dom, nowe metody

Wszystkim posiadaczom tradycyjnych nieruchomości, którzy chcieliby zmienić zasady funkcjonowania domu na inteligentny trzeba niestety powiedzieć, że jest to niemożliwe. Zintegrowany z właścicielem budynek musi być w ten sposób zaprojektowany od podstaw. Dobrą wiadomością jest natomiast to, iż istnieje wiele, nowatorskich rozwiązań, które metodą małych kroków pozwalają na unowocześnianie nieruchomości. Należy do nich między innymi włącznik światła wifi, który wspiera proces inteligentnego zarządzania światłem w domu.

Skrócona droga do inteligentnego domu

Jednym z bardziej popularnych systemów inteligentnego domu stosowanych w tradycyjnych nieruchomościach jest sterowanie oświetleniem. Korzystając z niego, minimalizujemy zużycie energii elektrycznej, a więc płacimy mniej za rachunki i przysługujemy się ekologii. Ponadto stwarzamy najlepsze warunki oświetleniowe w danej chwili. Dzięki akcesoriom takim jak włącznik bezprzewodowy możliwa jest przebudowa dotychczasowych rozwiązań świetlnych, bez konieczności skuwania ścian i wymiany kabli. Można zatem realizować marzenia o inteligentnym domu, zaczynając od prostych, a jakże ważnych w zarządzaniu gadżetów.

Światło na pilota

Włączanie i wyłączanie telewizora pilotem na nikim nie robi już wrażenia – to tradycyjne rozwiązanie i bardzo wygodny sposób kontrolowania sprzętu elektronicznego. Tożsamą metodą można zarządzać pracą domowego oświetlenia i mieć wpływ na zużycie energii, a także jakość i intensywność wiązki światła wychodzącej z lampy lub innego punktu. Wystarczającym atrybutem, który warto zamontować jest włącznik światła wifi.

Sterowniki montowane w puszce instalacyjnej bądź obudowie oprawy oświetleniowej nie są widoczne, a więc nie wpływają negatywnie na aranżację pomieszczenia. Poprawiają za to funkcjonalność wybranych pokojów – w zależności od wariantu współpracują nawet z kilkoma obwodami elektrycznymi. Dzięki akcesoriom, takim jak włącznik światła na pilota, umożliwiają też sterowanie urządzeniami na odległość.

Małe rzeczy, duża zmiana

Poza sterownikami, które montowane są w puszkach instalacyjnych, możemy skorzystać także z akcesoriów zewnętrznych. Podczas gdy sterowniki są przeznaczone do konkretnych obwodów elektrycznych i stosowane na stałe, akcesoria pozwalają na uzyskanie mobilności. Użyjemy ich w każdym miejscu domu w dowolnym czasie, a nawet poza domem. Popularnością cieszy się włącznik światła na pilota, który umożliwia regulację światła z dowolnego punktu w domu. Włącznik bezprzewodowy działa na zasadzie fal radiowych i jest nowoczesnym urządzeniem, na którego każdy może sobie pozwolić, wprowadzając we własne cztery kąty inteligencję rzeczy martwych.