Skip to content Skip to footer

Zaoszczędźmy na wyposażeniu

Remont mieszkania jest zwykle bardzo kosztowny. W zależności od stopnia robót i pojawiających się przeszkód, koszty unowocześnienia swojego domu mogą wynieść niebotycznie dużo. Nawet remont niewielkiej kawalerki może pochłonąć wiele tysięcy złotych.

Tanie stoły z krzesłami jako sposób na oszczędzanie?

Cena wyposażenia domowego może pochłaniać bardzo duży procent budżetu przeznaczonego na doprowadzenie „do stanu używalności” naszych czterech ścian. O ile w przypadku położenia płytek czy wyrównania podłóg ceny robocizny będą na dosyć podobnym poziomie, bez względu na jakość surowców, to kwestie związane z wyposażaniem mieszkania będą mocno związane z marką mebli, prestiżem firmy i popularnością przedsiębiorstwa. W związku z tymi zależnościami, kupując np. krzesła tanie możemy sporo zaoszczędzić, bez zbytniego umniejszania naszej przestrzeni mieszkaniowej.

Niestety nie na wszystkim możemy zaoszczędzić

Nie każdy element wyposażenia będzie możliwy do zastąpienia tańszym zamiennikiem. Są przedmioty, takie jak skórzane fotele czy kanapy, które muszą „swoje kosztować”. Decydując się na zamiennik, najprawdopodobniej trafimy na bardzo słabo jakościową skórę, która będzie ulegała systematycznemu niszczeniu się. Po miesiącach pojawią się na niej przetarcia, pęknięcia i defekty. Jeśli mamy gwarancję, że produkt jest dobry jakościowo, nie powinniśmy się martwić o kwestie związane z jego eksploatacją. Są jednak elementy wyposażenia, których cena jest sztucznie zawyżana. Praktyka ta związana jest z tym, że sprzedaje się np. stoły i krzesła nowoczesne w zestawie, w którym kupimy je rzekomo „taniej”. Okazuje się, że poza zestawem te same elementy kosztują tyle samo, albo nawet mniej.

Stoły i krzesła nowoczesne – taniej w zestawie czy pojedynczo?

O ile sam proces remontowy jest niezbędny i na większości materiałów nie powinniśmy oszczędzać, to kwestia wyposażania naszego mieszkania może otwierać nam nowe możliwości na zaoszczędzenie cennych złotówek. Często narażamy się na dodatkowe koszty, inwestując dużą sumę pieniędzy w niepotrzebne przedmioty. Znacznie ciekawszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na tanie stoły z krzesłami, poprzez zakupienie ich osobno. W obecnych realiach rynkowych bez problemu dopasujemy krzesła tanie, do nieco droższego stołu, który jednak powinien być reprezentatywnym punktem każdej kuchni czy jadalni.