Skip to content Skip to footer

Pufa – relikt przeszłości czy elegancki mebel?

Salon jest pokojem, w którym spędzamy najwięcej czasu z rodzina oraz przyjmujemy gości. Bardzo często wiąże się to z brakiem wygodnych siedzisk. Fotele oraz sofy okazują się być niewystarczające. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na pufy, które nie tylko są wygodne, ale również eleganckie?

Nowoczesny design

Pufy bardzo często kojarzą nam się z meblami z babcinych pokoi dziennych. Nic bardziej błędnego! Dziś pufki do pokoju są bardzo eleganckie i jednocześnie wygodne. Dzięki swojemu ciekawemu wyglądowi stają się nieodzownym elementem wyposażenia salonu.

Wybierając pufy ozdobne warto skoncentrować się na ciekawym wzornictwie, które będzie dodatkową ozdobą salonu. Pufki do pokoju umeblowanego w stylu skandynawskim powinny być w delikatnych, naturalnych kolorach. Pufy ozdobne do salonu glamour mogą być pikowane oraz wykończone kryształowymi ozdobami, które sprawią, że mebel będzie wyglądał niezwykle ekskluzywnie. Pufa kolorowa na nogach to dobry wybór do salonu nowoczesnego.

Warto również pamiętać, że pufa to świetny sposób na wprowadzenie koloru do pokoju, w którym dominują stonowane barwy. Czerwona, granatowa czy ciemno zielona pufa to ciekawy element dekoracyjny.

Gdzie postawić puf?

Pufy ozdobne to wyposażenie, które powinno znaleźć się w każdym pokoju dziennym. W salonach, które nie są duże można ukryć je pod stolikiem, wykorzystując tylko, gdy pojawią się goście.

Wybierając duży puf ozdobny do salonu warto wykorzystać go jako stolik kawowy. Tak zaaranżowana pufa wygląda niebanalnie i przydaje się, gdy chcemy odstawić filiżankę kawy czy odłożyć książkę.

Pufa kolorowa z otwieraną klapą jest idealna, by ukryć w niej kilka drobiazgów. Kolorowe gazety, pilot do telewizora czy drobiazgi, które zawsze są na stoliku kawowym można ukryć w pufie. Dzięki temu w salonie zapanuje porządek.

Pufki do pokoju warto również wykorzystać w kąciku wypoczynkowym. Kolorowa pufa świetnie sprawdzi się jako podnóżek, na którym można wygodnie ułożyć nogi w trakcie odpoczynku. Mając kocyk pod ręką można stworzyć naprawdę wygodne miejsce do odpoczynku.

Meblując salon warto wykorzystać kolorowe pufy, które nie tylko są ciekawą ozdobą pomieszczenia, ale również mogą okazać się bardzo praktycznymi meblami, w których schowamy niezbędne drobiazgi.