Skip to content Skip to footer

Wybieramy meble na taras i balkon

Koniec zimy oraz wczesna wiosna to bardzo dobry czas na to, aby zaplanować wystrój tarasu i balkonu. Jeżeli w poprzednim sezonie coś nie do końca się nam podobało, warto teraz to zmienić. Ładnie urządzony taras to przecież oaza wypoczynku, miejsce, w którym regenerujemy się każdego dnia po pracy.

Inspiracje na taras i balkon

Jeżeli brakuje nam pomysłów na to, jak zaaranżować tę przestrzeń, zawsze można poszukać pomysłów w internecie. Blogi wnętrzarskie, Instagram oraz Pinterest wręcz kipią od zdjęć, na których każdy znajdzie inspiracje. Wszystko wskazuje na to, że kolejny sezon będzie należał do stylu boho, który jest wręcz perfekcyjny na taras i balkon. To właśnie tam można postawić wiklinowe lub rattanowe fotele, na których położy się pledy i dekoracyjne poduszki. Potem wystarczy dodać jeszcze trochę świec, a także świeżych zielonych roślin, aby stworzyć wymarzone miejsce do relaksowania się w wolnych chwilach.

Krzesła balkonowe, fotele tarasowe i inne meble

To, co jest niezbędne na tarasie lub balkonie, to wygodne meble. Jeżeli pragniemy stworzyć kącik do wypoczynku na trawie, przydadzą się krzesła ogrodowe. Najtańsza opcja to meble wykonane z plastiku. Trzeba przyznać, że niektóre z nich prezentują się naprawdę stylowo. Można postawić też na meble z metalu. Piękne komplety, w których znajdują się krzesła ogrodowe i stoliki z metalu, nawiązujące do stylu francuskiego czy prowansalskiego, będą jak znalazł do postawienia w ogrodzie. Najpiękniej będą wyglądały gdzieś w otoczeniu kwitnących krzewów. Stworzą wyjątkowo urokliwą aranżację. Kolejna bardzo mocna opcja to krzesła balkonowe i fotele tarasowe, a także stoły, które wykonane są z rattanu.

Meble na balkon z rattanu

Prawdziwy rattan to najmodniejszy surowiec, z którego wykonuje się meble nie tylko do ogrodu, na balkon i taras, ale też do domu. Trzeba przyznać, że tego typu komplety nie należą do najtańszych. Budżetową opcją mogą być komplety wykonane ze sztucznego rattanu. One również wyglądają całkiem ładnie, natomiast generalnie są dużo tańsze. Jeśli stać nas na coś naprawdę droższego, rattanowe meble będą najlepszym wyborem. Staną się cudowną dekoracją na balkon lub taras, który został urządzony w stylu boho.